
Czy wiesz, czym jest opalanie natryskowe?
Opalanie natryskowe to jedna z najprostszych i najbezpieczniejszych metod uzyskania opalenizny. Zabieg przynosi natychmiastowe efekty, cena jest niewielka, a skóra wygląda ładnie i zdrowo. Poza tym lepiej poddać się takiemu rodzajowi opalania niż wystawiać skórę na działanie promieniowania UV.
Opalanie natryskowe polega na nałożeniu na skórę ciała preparatu brązującego za pomocą specjalnego urządzenia z funkcją suszącą.
Mgiełka opalająca jest bezpieczna, nie powoduje podrażnień na skórze wrażliwej i alergicznej. Odcień uzyskany po zabiegu jest ciemniejszy od naturalnego kolorytu ciała. Opalanie natryskowe wykonuje się w gabinecie kosmetycznym w przystosowanej do tego kabinie. Sam zabieg trwa około 1, 5 godziny. Wlicza się w ten czas przygotowanie do opalania, nakładanie mgiełki i suszenie ciała. Efekt opalonej skóry powinien utrzymać się przez około siedem dni.
Dzień przed opalaniem natryskowym należy wydepilować ciało i zrobić peeling. Nie należy pokrywać skóry preparatem wtedy, gdy ta jest jeszcze podrażniona i zaczerwieniona. W dniu zabiegu nie można stosować perfum, dezodorantu, kosmetyków. Nie wolno robić makijażu. Załóż ciemną bieliznę (w profesjonalnych salonach kosmetycznych dostaniesz bieliznę jednorazową i czepek ochronny na włosy). Załóż luźne ubranie, które nie uszkodzi opalenizny.
Po zabiegu należy dbać o skórę pokrytą mgiełką opalającą. Daj skórze ciała wyschnąć – odczekaj kilka godzin po zabiegu i dopiero wtedy weź krótki prysznic. Przez dwa tygodnie unikaj peelingu, sauny, basenu i depilacji. Wszystkie te czynności mogą doprowadzić do usunięcia lub osłabienia koloru opalenizny.
Opalanie natryskowe nie jest polecane osobom, które cierpią na niektóre choroby skórne (łuszczyca, wypryski, alergie), nadmiernie pocą się lub mają astmę. A kto może skorzystać z takiego zabiegu? Wszyscy ci, którzy posiadają jasną karnację, nie mogą korzystać z kąpieli słonecznych lub biorą udział w zawodach kulturystycznych i pokazach mody.